Четвер, 11 травня 2017 08:38

Підмітально-прибиральна машина КВБЗ «Чистий шлях» працювала у Великій Багачці

У Великій Багачці (Полтавська область) відбулася презентація цікавої розробки конструкторів Крюківського вагонобудівного заводу - спецмашини для прибирання проїжджої частини доріг моделі КВБЗ-4002 під торговою назвою «Чистий шлях».

Так співпало, що показ і тестування машини стали першою важливою справою вже не селищного голови, а недавно обраного голови Великобагачанської об’єднаної територіальної громади Юрія Саковського. Захід став можливим завдяки його домовленості з головою наглядової ради ПАТ «КВБЗ» Володимиром Приходьком. У презентації також взяли участь представники міської влади Миргорода, Шишак, де теж є потреба у такій комунальній техніці.

У Великій Багачці «Чистий шлях» «пройшовся» вулицею Тараса Шевченка та іншими, зібравши на кількох сотнях метрів повну вантажівку ґрунту, щебеню, різного сміття. Господарі й гості не приховували здивування: «Ніколи б не подумали, що у нас стільки сміття!». Щоб краще розглянути машину і зрозуміти, як вона працює, зупинялися місцеві жителі, дивилися, обмінювалися думками і спостереженнями.

Ми попросили Юрія Саковського теж поділитися враженнями від цього заходу і роботи підмітально-прибиральної машини:

- Вдячний Володимиру Івановичу Приходьку, що він дотримав слово щодо презентації машини і допоміг нам побачити її в дії. Запрошував мене також на завод, щоб оглянути виробництво. Думаю, як зараз ми зібралися з колегами у Великій Багачці, так колись відвідаємо й КВБЗ. Ми вдячні машинобудівникам, що думають про турботи комунальних служб, створюють таку потрібну нам техніку. Вона дешевша за імпортну, що важливо. Разом нам під силу зробити наші міста і селища чистими й затишними.

Як зазначив один із конструкторів машини, заступник начальника технічного відділу дослідного виробництва загального машинобудування Крюківського вагонобудівного заводу Сергій Матусов, після зимового утримання доріг з активним використанням піщано-сольових сумішей за один раз очистити дорогу неможливо. Як показує практика, іноді доводиться проходити одними і тими же вулицями два-три рази. Зате після цього проїжджі частини доріг мають зовсім інший вигляд.

 

Зараз машина «Чистий шлях» працює на вулицях Кременчука, демонструючи позитивні результати. У міської влади є намір придбати ще кілька одиниць цієї техніки. У КВБЗ є також домовленість про реалізацію таких машин для комунальних служб Києва. Зацікавилися ПУМом «Чистий шлях» у Дніпрі, Ковелі та інших регіонах.

 
Крім «Чистого шляху», ПАТ «КВБЗ» розробляє ще й вакуумну підмітально-прибиральну машину, що в народі називають «пилососом». Вона базується на шасі автомобіля, має систему щіток, підбирачів, кузов із бункером для 6,5 тонн сміття та баки для води загальним об’ємом 3000 літрів, виносний пристрій для збирання. Може комплектуватися за бажанням замовника відвалом для прибирання свіжого снігу.
 
Потреба в таких засобах догляду за дорожнім покриттям дуже велика. А процеси децентралізації і зміцнення місцевих бюджетів дозволять невеликим містам та селищам придбати таку необхідну комунальну техніку, що буде сприяти випуску більшої кількості машин, їх вдосконаленню та розвитку цієї галузі машинобудування в цілому.
 
Наша довідка
 
«Чистий шлях» – щіткова підмітально-прибиральна машина (ПУМ), що призначена для швидкісного прибирання вулиць і магістралей та завантаження сміття в кузов самоскида, до якого причеплена. Вона зволожує поверхню дороги за допомогою системи зрошення, запас води 1500 літрів. Як правило, одна ПУМ працює в парі з 2-3 самоскидами. Ширина підмітання за допомогою двох бічних і однієї центральної щітки – 3 метри. Повна маса машини – 6,5 тонни.
Прочитано 1134 разів