Субота, 22 серпня 2015 11:27

У Харківському метрополітені введено в експлуатацію поїзд метро, створений на КВБЗ (відео)

21 серпня, о 15.15, на станції «Героїв праці» Салтівській лінії Харківського метрополітену почав своє трудове життя поїзд з асинхронним тяговим приводом, створений на ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод». Введення в експлуатацію поїзда відбулося в урочистій обстановці за участю голови правління ПАТ «КВБЗ» Анатолія Шабали, провідних фахівців нашого підприємства, міського голови Харкова Геннадія Кернеса, генерального директора КП «Харківський метрополітен» В'ячеслава Стаматіна. Вони разом з харків'янами та журналістами стали першими пасажирами нового сучасного поїзда вітчизняного виробництва.

Ця подія - прекрасний подарунок всім харків'янам до Дня Незалежності України, Дня міста та 40-річчя КП «Харківський метрополітен». Як повідомляє офіційний сайт комунального підприємства, це перше поповнення його рухомого складу з 2004 року.

Презентуючи новий поїзд, голова правління ПАТ «КВБЗ» Анатолій Шабала висловив сподівання на продовження співпраці й оновлення парку рухомого складу харківського метро. Адже ПАТ «КВБЗ» постійно працює над створенням безпечного, зручного і комфортного транспорту, що відповідає передовим європейським зразкам. Так, для Харкова було розроблено і побудовано сучасний поїзд метро з використанням обладнання та комплектуючих відомих європейських виробників.

Основною особливістю нового поїзда є застосування асинхронного тягового приводу, що дозволяє знизити витрати електричної енергії поїздів метро до 35%, покращити рівень комфорту пасажирів і машиніста, зменшити динамічні навантаження на вузли й агрегати вагонів, підвищити експлуатаційні характеристики і пожежну безпеку вагонів. До того ж завод забезпечує гарантійне та сервісне обслуговування своєї продукції.

Під час першого рейсу всі пасажири звернули увагу на те, що новий поїзд відрізняється істотною, у порівнянні з іншими поїздами харківського метро, комфортабельністю.

Міський голова Харкова висловив упевненість, що новий поїзд сподобався харків'янам і буде безвідмовно служити пасажирам. «Для нас є пріоритетом зберегти динаміку розвитку метро. Зокрема будівництво нових станцій, завершення будівництва станції «Перемога», станцій у бік Одеської і відповідно придбання нового рухомого складу, на прикладі поїзда, в якому ви всі сьогодні проїхалися», - підкреслив Геннадій Кернес.

Довідково

Поїзд складається з 5 моторних вагонів: трьох проміжних і двох головних. Має сучасний дизайн екстер'єру та інтер'єру, системи відеоспостереження, примусової вентиляції салону і реєстрації параметрів.

Для комфорту пасажирів вагони обладнано розсувними дверима з інтелектуальною системою протизатиснення і режимом індивідуального відкриття дверей, комп'ютеризованою рекуперативно-реостатною системою гальмування з пневматичним догальмовуванням. У салонах вагонів є спеціальні місця, обладнані для пасажирів з обмеженими фізичними можливостями.

Живлення вагонів здійснюється від третьої контактної рейки постійним струмом з напругою 550-975 В (з нижнім струмознімачем).
Сумарна потужність двигунів поїзда становить 3 600 кВт. На головних і проміжних вагонах встановлено гальмівне обладнання, управління яким здійснюється за допомогою електронних блоків, встановлених на кожному вагоні. Також вагони обладнані автоматичною системою виявлення і гасіння пожежі.

Система управління вагонів метро є високотехнологічною і мікропроцесорною і передбачає два режими керування поїздом: основний і резервний. Для діагностики стану поїзда і запису дій машиніста застосовано систему реєстрації «Чорний ящик».

 

Для комфорту роботи машиністів поїзд обладнано просторими кабінами з ергономічними пультами управління та кріслами машиніста, кліматичною установкою, системою відеонагляду - бічного та у салонах. Для евакуації пасажирів, у разі позаштатної ситуації, в головних вагонах встановлено аварійні трапи.

30 вагонів метро або 6 поїздів від КВБЗ вже працюють у Київському метрополітені, мають хороші відгуки експлуатаційників і пасажирів. КВБЗ готовий поставляти поїзди й іншим метрополітенам України, країн СНД. 95 оновлених вагонів метро для Київського метрополітену, модернізацію яких здійснено на КВБЗ в рамках українсько-японського проекту, також забезпечені асинхронним тяговим приводом. Головна його перевага - економія електроенергії на 30-40 відсотків.

Прочитано 2677 разів