П'ятниця, 26 листопада 2021 14:35

Складально-зварювальному корпусу – 70 років

na previuy

na previuy
Цього тижня у складально-зварювальному корпусі ПАТ «КВБЗ» відзначали 70-ліття колективу. Нагадаємо: він був створений у 1951 році, коли на Крюківському вагонобудівному почалося виробництво переправно-десантної інженерної техніки. 40 літ тривав випуск машин-амфібій. За цей період на заводі створили 21 зразок інженерних машин.

Поставили на виробництво і серійно виготовляли плаваючі транспортери, гусеничні самохідні пороми ГСП-55, поромно-мостові машини «Волна». Деякі види техніки після виготовлення дослідних зразків передавали на виробництво на інші підприємства. Зокрема - інженерний підводний розвідник ІПР, берегову мостову машину «Линь» та інші.

70 літ тому дільниці нового виробництва були розташовані у різних приміщеннях заводу. Та згодом звели потужності для об’єднання їх усіх під одним дахом – механоскладальний корпус МСК-2. Практично кожен із повоєнних директорів Крюківського вагонобудівного – Іван Приходько, Рафаель Арутюнов, Віктор Лисенко, Юрій Крюков, Володимир Приходько – активно займалися будівництвом, оснащенням цього корпусу, збереженням його колективу.

За цей час він пережив кілька структурних змін - називався цехом № 13, складальним, потім організували складальний, зварювальний та експериментальний цехи. Після згортання спецвиробництва довелося освоювати нові напрями діяльності. Розпочався період створення і випуску дорожньої техніки. Відтак з’явився завод «Ритм». Нині це складально-зварювальний корпус, де встановлено нові верстати і комплекси з числовим програмним управлінням, освоєно виробництво вантажних вагонів, вузлів та деталей, ходових частин для транспорту соціального призначення.

У різні роки тут працювали керівниками Олександр Катасонов, Олександр Солоп, Іван Плютін, Олександр Бовдир, Микола Катенкар, Олександр Забавін, Віктор Тертишний, Віктор Стрижак, Руслан Денисенко, Михайло Лебідь, Євген Ніссов та інші.

У спецвиробництві зібралися спеціалісти, інженери, які поклали початок створенню потужної конструкторської та експериментальної бази. А також – працівники високої кваліфікації з унікальним досвідом роботи. Власне кажучи, саме цей інженерний та робітничий кадровий потенціал допоміг КВБЗ вистояти у кризові 1990-2000 роки та створити таку складну наукоємну галузь, як пасажирське вагонобудування.

У колективі трудилися й трудяться, разом із колегами вписуючи важливі сторінки у літопис підрозділу, Герой Соціалістичної Праці Микола Логвиненко, лауреат Державної премії, зварник Павло Пащенко, заслужені машинобудівники України Володимир Артюшенко, Юрій Артюшенко, Віктор Кириченко, Валентина Сивокінь, Ніна Слабко, Олексій Нестеренко, Іван Поляков, Анатолій Лиходєєв, почесні вагонобудівники Валентин Головін, Борис Лозовик, Тетяна Єльченко та багато інших достойних людей.

Саме про цей шлях говорили на урочистих зборах, що відбулися у корпусі з нагоди ювілею. До колективу звернулися директор із виробництва та сервісу Тарас Беценко, начальник корпусу Віктор Горб. Велику групу трудівників та ветеранів заохочено преміями та цінними подарунками. Відбувся концерт.

Такі ювілейні дати допомагають осмислити пройдене і зроблене, згуртовують колектив. Саме про це йдеться у книзі «Народження амфібій», яку видано коштом КВБЗ 10 років тому і яка стала бестселером у царині інженерної техніки.

Вітаємо вас, шановні працівники та ветерани складально-зварювального корпусу. Саме ви стали і будете авторами та героями нових цікавих сторінок у книзі життя вашого колективу, ваших трудових біографій. Здоров’я вам та вашим родинам!

besenko

besenko

ginka naqgoroda

ginka naqgoroda

man 33

man 33

ginkaq22

ginkaq22

man nagoroda

man nagoroda

man22

man22

trudivnitsi

trudivnitsi

grrrrrupa1

grrrrrupa1

grrrrrrupa2

grrrrrrupa2

Прочитано 563 разів