Понеділок, 01 листопада 2021 14:30

Укрзалізниця отримала першу з контрактної партії п’ятірку пасажирських вагонів (фото)

pr vagoni

pr vagoni
Їх відправили із заводу 28 жовтня, а наступного дня вагони пройшли фінальне приймання спеціалістами філії «Пасажирська компанія». Стан готовності купейних вагонів моделі 61-779 до виходу на залізничні магістралі оцінювала комісія Укрзалізниці, яка протягом двох днів – 21–22 жовтня – працювала на території Крюківського вагонобудівного заводу. У її складі були фахівці, котрі відповідають за роботу різних систем життєдіяльності вагонів, а також за дотримання в них норм санітарії та пожежної безпеки.

Сині красені з рівними білими смугами, що символізують залізничні колії, та логотипом УЗ вишикувалися на заводському випробувальному полігоні. У їхніх до блиску начищених вікнах відображалися напівпрозорі білі хмаринки, що того дня були рясно розкидані по небесній блакиті. Наші вагони на фоні осіннього золота мали надзвичайно презентабельний вигляд.

vagoni

vagoni

На полігоні були директор із виробництва та сервісу, начальник управління виробництвом та чимало представників різних служб нашого підприємства. У вагонах працювали робітники корпусу пасажирського вагонобудування, які оперативно втілювали в життя побажання членів приймальної комісії, озвучені під час огляду вагонів.

Сказати, що вагонобудівники не хвилювалися, було б неправдою, адже здавання будь-якої про­дукції, а тим паче із замовлення, на яке чекали не один рік, для нас – черговий іспит. Які емоції того дня переживали виробники вагонів, як першу п’ятірку оцінили її екзамена­тори, котрим доведеться обслуго­вувати ці вагони, ми поцікавилися прямо на місці приймання нової за­лізничної техніки.

Директор із виробництва та сервісу Тарас БЕЦЕНКО оцінив і перші п’ять вагонів, і роботу їх виконавців на «добре». Олександр НІССОВ, на­чальник управління виробництвом, додав, що в цій партії виробники врахували побажання і пропозиції за­мовника як щодо удосконалення еле­ментів інтер’єру, так і роботи різних систем вагонів. Він також розповів, що на сьогодні загалом на підпри­ємстві виготовлено 25 кузовів паса­жирських вагонів. Із них п’ять вагонів готові до відправлення замовнику, тринадцять перебувають на різних стадіях складання, решту передано на дробоочищення та фарбування.

kuzova

kuzova

vnutri kuzova

vnutri kuzova

Робота кипить, настрій у трудівників бойовий, адже, згідно з графіком, до кінця року завод має виготовити і пе­редати замовнику 20 вагонів. Загалом же контракт передбачає постачання 100 пасажирських вагонів, 51 із яких – купейні, 12 – спальні, 20 – купейні, обладнані для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі, 17 – купейні для перевезення людей з інвалідністю в колісному кріслі з купе начальника поїзда.

Керівник відділу технічного контролю Сергій ПАНТЄЛЄЄВ також об’єктивно оцінив якість вагонів, які чекали на вердикт вимогли­вих приймальників: «Вагони хороші. Хоча завжди є що удосконалювати і покращувати. Ми тісно співпрацює­мо з експлуатаційниками нашої про­дукції, регулярно проводимо спільні зустрічі з якості, обговорюємо про­блемні питання, що виникають під час роботи нашої техніки. Це дозво­ляє нам розвиватися, удосконалюва­ти свою продукцію й покращувати її експлуатаційні характеристики. Адже її якість і надійність напряму вплива­ють на імідж нашого підприємства. Заради справедливості скажу, що всі члени цієї приймальної комісії не­упереджено оцінюють нашу роботу і висловлюють слушні побажання, до яких ми дослухаємося й оператив­но виконуємо. Ті ж, що потребують більш ґрунтовної підготовки і до­даткових технічних рішень, за мож­ливості враховуватимемо в наступ­них партіях».

kupe

kupe

А так оцінили перші пять вагонів члени приймальної комісії:

Олександр ЦУКАНОВ, бригадир 7 розряду вагонного депо станції Київ-Пасажирський:
– Моє завдання – оцінити роботу електрообладнання і якість його монтажу. Приємно констатувати, що вироб­ники врахували переважну кількість наших побажань і внесли конструктивні зміни, про які ми просили. Їхня необхідність, як правило, з’ясовується у процесі екс­плуатації вагонів. Приємно, що нас на заводі чують. У результаті ваша продукція з кожним роком стає кращою. Вагони хороші, принаймні до якості електро­обладнання і його монтажу у нас претензій не виникло.

rozet

rozet

LED

LED

Олександр БЕЗНОС, слюсар із ремонту рухомого складу вагонного депо станції Київ-Пасажирський:
– Туалетні системи у крюківських вагонах досить якісні і надійні. Наразі у тих вагонах, що нині експлуа­туються на Укрзалізниці, можна побачити їх 5-6 різних видів. Проте та, що застосована у ваших вагонах, на мою думку, найкраща. Вона сучасна і надійна. Сьогодні в Україні пасажирські вагони виготовляє лише Крюківський вагонобудівний завод. Решта про­фільних підприємств, а ще низка вагонних депо викону­ють капітально-відновлювальні ремонти старої техніки. Вони, на відміну від КВБЗ, просто не мають відповідної промислової бази для високоякісного монтажу санітар­них систем. І взагалі, ваші вагони дуже гарні, затишні й зручні. Вважаю, що вони стають кращи­ми завдяки нашим порадам. Тож цілком справедливо вважати це результатом нашої плідної співпраці.

tualeto22

tualeto22

umivalnik

umivalnik

Іван ШУЛЬГА, бригадир 5 розряду вагонної дільниці станції Київ-Пасажирський:
– Я беру участь у прийманні ваших вагонів, почина­ючи з 2004 року. Тож якщо порівнювати ці з вашими первістками, вони значно кращі. І в плані інтер’єрних рішень, і технічних. Усе добре продумано. Вони якісні­ші, зручніші як для пасажирів, так і для тих, хто їх об­слуговує. Технічно ці вагони нас цілком задовольняють.

sv

sv

Ігор ПЛЕСКАЧ, заступник директора пасажирської філії пасажирської компанії УЗ, голова приймальної комісії:
– Будь-яких критичних зауважень до ваших вагонів у нас немає. Вони цілком відповідають вимогам паса­жирів та тому завданню, що ставила наша ком­панія. Хоча удосконалювати в них ще є що. Більшість із тих зауважень, які ми висловили у серпні під час пер­шого огляду вагонів, ваші робітники усунули. Та й ті, що були озвучені у перший день приймання вагонів, на ранок наступного вже врахували. Усе робиться ду­же швидко, і це добре.

provodnik

provodnik

Щоправда, якщо порівнювати ваші вагони з вагонами провідних світових виробників, вони ще відстають. Хо­ча в них уже застосовано низку технічних рішень, що наближають вашу продукцію до європейської якості. І варто зазначити, що ваш завод у цьому напрямі має і певний досвід, і помітний прогрес. Приклад тому – поїзд локомотивної тяги й електропоїзд «Тарпан». Перекона­ний, що і завод зацікавлений у тому, аби виготовляти сучасні вагони, і залізничники хочуть експлуатувати та­ку продукцію. А для неї потрібна відповідна інфраструк­тура. Обом є над чим працювати. Вагони Укрзалізниці потрібні. Тож розвиватимемося паралельно.

Незабаром новенька п’ятірка вагонів КВБЗ у складі поїздів вийде на визначені компанією-замовником рейси. Тож пасажири вже зовсім скоро займуть у них свої місця відповідно до придбаних квитків і відчують різни­цю між новими і старими вагонами, якими подорожували ще вчора. А во­на разюча! 

dlia bag

dlia bag

sensor

sensor

tamb

tamb

tablo

tablo

voda bak

voda bak

koridor

koridor

 

Прочитано 892 разів