Вівторок, 19 жовтня 2021 15:45

Раківка вже з гарячою водою, на черзі – опалення

teplorty

teplorty

Вівторок 12 жовтня, став для мешканців Раківки особливим днем – у їхніх оселях із кранів після піврічної відсутності нарешті потекла гаряча вода.

Головний енергетик ПАТ «КВБЗ» Костянтин Горнєв повідомив, що відновлення гарячого водопостачання для абонентів заводської ТЕЦ відбулося згідно з розпорядженням виконкому Кременчуцької міської ради №1416 від 11.10.2021 р. «Про початок опалювального періоду 2021–2022 років для лікувальних, дошкільних та навчальних закладів у місті Кременчуці».

– Потужність теплогенеруючого обладнання ТЕЦ Крюківського вагонобудівного заводу набагато вища за кількість теплової енергії, що її наразі потребують споживачі – лікарні, школи, мешканці квартир і приватних будинків. Тому було прийнято рішення забезпечити споживачів не лише теплом, а й гарячим водопостачанням.

Загалом 13 жовтня станом на 12 годину від чотирьох із п’яти раківських центральних теплових пунктів (ЦТП) вже почали подавати гарячу воду. На запитання, коли ж у будинках і квартирах мешканців Раківки централізовано потеплішає, Костянтин Горнєв дав таку відповідь:

– Як тільки середньодобова температура повітря опуститься нижче 8 градусів і триматиметься протягом трьох днів, тобто коли на вулиці похолодає, ми почнемо подавати тепло.

Загалом проблема теплопостачання на Раківці не нова. На шпальтах «Вагонобудівника» вона – одна з топових, і востаннє ми писали про це 6 жовтня. Нагадаємо: найбільшим каменем спотикання в її розв’язанні є хронічні багатомільйонні борги міста перед КВБЗ за теплову енергію. Через відсутність достатньої кількості обігових коштів ремонт водонагрівального обладнання заводської ТЕЦ ще досі не завершений. Щоправда, станом на жовтень цього року на рахунок ПАТ «КВБЗ» з міського бюджету та від КП «Теплоенерго» перерахували згідно з графіком погашення заборгованості 3,752 млн грн. Тож ремонт котла триває – роботи виконано вже на 60 відсотків.

І хоча місто ще винне нашому підприємству 29,4 млн гривень за спожиту раніше теплову енергію, мешканці Раківки без тепла в холоди не залишаться. Адже керівництво Крюківського вагонобудівного заводу – єдиного на правобережжі теплогенеруючого підприємства – усвідомлює свою відповідальність перед громадою у цьому соціально значущому питанні. Сподіваємося, що й міська влада вчасно виконуватиме взяті на себе фінансові зобов’язання, аби опалювальний сезон 2021–2022 років у правобережній частині Кременчука минув без неприємних несподіванок.

Прочитано 459 разів