Вівторок, 05 жовтня 2021 11:53

Рішення про погашення боргів за тепло перед КВБЗ є, а грошей немає

do tepla

do tepla
Серед кількох десятків питань порядку денного VIII сесії Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області VIII скликання, що відбулася 28 вересня 2021 року, були й ті, які стосувалися забезпечення теплом мікрорайону Раківка. Одне з них внесли до переліку сесійних питань додатково на початку пленарного засідання з огляду на його соціальну значущість.

Так, із метою забезпечення своєчасного початку опалювального сезону 2021–2022 років та надання споживачам теплової енергії відповідно до нормативних вимог департамент житлово-комунального господарства Кременчуцької міської ради запропонував внести до порядку денного пленарного засідання проєкт рішення «Про врегулювання взаємовідносин у сфері теплопостачання щодо погашення заборгованості КП «Теплоенерго» перед ПАТ «КВБЗ». Його ініціаторами виступили голова наглядової ради ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» Володимир Приходько та адміністрація КВБЗ – підприємства, яке десятиліттями забезпечувало Раківку теплом. І протягом цих десятиліть тягнуться багатомільйонні несплачені борги перед КВБЗ.

Із огляду на заборгованість комунального підприємства «Теплоенерго» перед КВБЗ за надану споживачам теплову енергію, що станом на 24 вересня 2021 року складала 33,91 млн гривень, початок чергового опалювального сезону на правобережжі зараз під питанням.

У проєкті рішення йдеться про етапи повернення боргів Теплоенерго перед вагонобудівним заводом, а також про рамкові погашення різниці в тарифах за рахунок бюджетних коштів, на що дуже сподівається міська влада. «Та сума, що має надійти з державного бюджету – не наша відповідальність, а держави, і найближчим часом стане зрозуміло, в які строки це відбудеться», – наголосив мер Кременчука, презентуючи проєкт погодженого із керівництвом КВБЗ рішення. Депутати одноголосно проголосували і за пропозицію винести його на розгляд під час пленарного засідання, і за ухвалення цього документа.

Міський голова Кременчука Віталій Малецький прокоментував це так: «У результаті плідної зустрічі, яку провели з Володимиром Івановичем Приходьком, ми досягли згоди щодо динаміки і графіка погашення заборгованості Теплоенерго перед КВБЗ. Ми констатуємо, що, на жаль, ця заборгованість сформувалася за рахунок невчасного розрахунку населення і частково – бюджетних установ за спожиті теплоносії й приблизно дорівнює тій заборгованості, яку має КВБЗ перед Нафтогазом за спожитий газ. Ми усвідомлюємо, що маємо досягти нульового балансу заборгованості між нами як споживачем, відповідно – КП «Теплоенерго» – перед КВБЗ, а Крюківський вагонобудівний за рахунок отримання цих коштів має розрахуватися з Нафтогазом. І тоді зможемо вийти на нормальні паритетні відносини».

Віталій Малецький на пленарному засіданні повідомив про потенційну можливість отримати з держбюджету гроші на погашення різниці тарифів за тепло в розмірі 79 млн грн на рахунок КП «Теплоенерго». «Саме з цих коштів ми маємо намір розрахуватися з Крюківським вагонобудівним заводом, щоб він міг закрити свій борг за газ перед Нафтогазом», – пообіцяв Віталій Малецький.

Але далі обіцянок і очікувань поки що справа не рушила – немає ні конкретної дати розрахунку міста з Крюківським вагонобудівним за тепло, ні самих грошей. Так само – як і нової енергоефективної котельні на Раківці, збудувати яку міська влада Кременчука обіцяє вже не один рік поспіль…

Прочитано 497 разів