Середа, 22 вересня 2021 13:58

«Казковій квітці» біля прохідної КВБЗ – 15 років

AN1A3408 pr

AN1A3408 pr
Восени 2006 року завершили будівництво першої черги архітектурного ансамблю «Східна прохідна» Крюківського вагонобудівного заводу. До нього увійшли оновлена будівля прохідної, стоянка транспорту, площа з фонтаном і зеленими насадженнями, елементи корпоративної реклами та іміджу, зона відпочинку.

Центр композиції - фонтан «Казкова квітка», авторами якого стали архітектор Олексій Мацак та скульптор Анатолій Котляр. Блакитно-біла квітка створена з мозаїчних плиток. З її середини на висоту чотирьох метрів виривається 26 струменів води. А по внутрішньому колу фонтану розташовано 72 отвори, що утворюють водний ореол навколо квітки. Доповнюють композицію чотири пінних струмені та спеціальне оригінальне освітлення.

IMG 6880 111

IMG 6880 111

Працює фонтан із 1 травня до 15 жовтня. Взимку, звісно, відпочиває. Для економії води та електроенергії його вмикають з 6:30 до 8 години ранку, коли вагонобудівники йдуть на зміну. А затим - із 14:30 до 22 години, коли закінчується робочий день, люди відпочивають на лавочках, гуляють із дітьми.

Фонтан – не просто естетика, прохолода у спеку, а складна інженерна споруда, яка потребує постійного догляду, ремонту, споживає чималу кількість води та електроенергії.

IMG 7744 22

IMG 7744 22

За словами заступника начальника житлово-побутового відділу В’ячеслава Полонського, вода у фонтані виключно питна. За 15 років ремонтували його лише один раз – у 2019 році, напередодні 150-річчя Крюківського вагонобудівного заводу. Поновили окремі елементи мозаїчної кладки.

Один ремонт на 15 років – свідчення того, що збудований він на совість і що працівники енергосилового цеху, які здійснюють поточний нагляд за роботою споруди, ставляться до справи відповідально.

Чого не скажеш про декого з відпочивальників. В’ячеслав Полонський зазначив, що, трапляється, у водну чашу фонтана висипають сміття. І тоді доводиться спускати воду й прибирати весь отой непотріб.

За 15 років навколо фонтану піднялися, помітно виросли ялини та інші декоративні вічнозелені дерева та кущі. Паркові троянди квітнуть тут двічі на рік. Перша хвиля – на початку літа, а друга – зараз, у серпні-вересні, поки підступні холоди не завершать сезон.

У 2019 році заводські умільці зробили також «зимовий фонтан». Це такий спеціальний артоб’єкт, святкова ілюмінація. Каркас закріплюють на чашу фонтана, і тисячі вогників сяють, наче жива вода, серед зимових морозів і снігів. Причому за формою ця ілюмінація дуже схожа на справжній, водний фонтан: у центрі – високі «струмені», решта вогників утворюють коло. Працює «зимовий фонтан» під час новорічно-різдвяних свят.

Прочитано 393 разів