Середа, 01 вересня 2021 10:22

Вагонобудівний завод попередив міського голову про неможливість початку нового опалювального сезону на Раківці без реструктуризації боргу за теплову енергію

img 1950

img 1950

Трохи більше місяця залишається до початку опалювального сезону. Шанси ж на те, що на Раківці його буде розпочато не те, що вчасно, а й узагалі розпочато, на жаль, аж ніяк не зростають. Адже понад 36-мільйонна заборгованість КП «Теплоенерго» перед ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» за раніше відпущену теплоенергію так і залишається непогашеною. Усі попередні домовленості, яких було досягнуто під час низки проведених зустрічей за участю обох сторін та керівників міста, не виконуються. Тож ситуація вкрай критична. Водогрійний котел ПТВМ-50 заводської ТЕЦ, за висновком «Полтавського експертно-технічного центру Держпраці» через несправність має бути виведений із експлуатації або відремонтований спеціалістами сторонньої організації. Згідно зі складеним кошторисом вартість ремонтних робіт становить 9 млн 265 тис. грн, а на їх виконання знадобиться не менше шести місяців.

Зважаючи на скрутне фінансове становище підприємства, без фінансування з міського бюджету й повного погашення заборгованості Теплоенерго виконати цей ремонт, а також умови договору з ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдінг» щодо здійснення розрахунків за спожите паливо та подальшої закупівлі природного газу для виробництва теплової енергії, завод не має можливості. До того ж 30 вересня поточного року спливає термін дії договору №4313/082023/с від 31.07. 2013 року про купівлю-продаж теплової енергії між КП «Теплоенерго» та ПАТ «КВБЗ». Подовжувати його дію завод не має наміру.

Тож аби не допустити зриву опалювального сезону 2021/2022 року в правобережній частині міста Кременчука, голова наглядової ради ПАТ «КВБЗ» Володимир Приходько надіслав міському голові Віталію Малецькому листа з вимогою якнайшвидше виконати зобов’язання щодо дотримання графіка погашення заборгованості перед КВБЗ, підтверджені протоколом від 30.03.2021 року, а також знайти можливість здійснити передоплату за теплову енергію. Це дасть змогу підприємству внести передоплату за природний газ ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдінг» та виробляти теплову енергію для потреб Теплоенерго.

Це принципова й категорична позиція КВБЗ, про що його керівник офіційно попередив міського голову Кременчука. Тож відповідальність за вчасний початок опалювального сезону в мікрорайоні Раківка повністю лежить на його плечах. Про це мають знати всі мешканці правобережжя.

Прочитано 368 разів