П'ятниця, 23 липня 2021 15:15

Укрзалізниця та КВБЗ дали старт проєкту на постачання 100 пасажирських вагонів

vagon biliy YZ pr

vagon biliy YZ pr
Сьогодні, 23 липня 2021 року, на рахунок Публічного акціонерного товариства «Крюківський вагонобудівний завод» надійшов авансовий платіж від Укрзалізниці. Кошти переказано згідно з умовами договору № 431/2021-ЦЮ від 25 червня 2021 року на постачання 100 пасажирських вагонів.

Як повідомив голова правління ПАТ «КВБЗ» Максим Крамаренко, тим самим дано старт виконанню цієї важливої угоди. Бо за її умовами саме з дня першого платежу починається відлік терміну - КВБЗ має здійснити постачання продукції у повному обсязі протягом року, до кінця липня 2022-ого.

Авансовий платіж дорівнює 30% від суми контракту. Цих коштів підприємству вистачить на закупівлю лише 50% комплектуючих та матеріалів. Отже, умови договору для КВБЗ далеко не оксамитові.

Як відомо, це кошти з державного бюджету, й використовувати їх можна тільки на потреби, що стосуються виробництва саме цих 100 вагонів. Проте на підприємстві є досвід виготовлення і постачання продукції саме за таких умов, і жодних нарікань із боку контролюючих органів не було.

vagon kupe

vagon kupe

Наглядова рада і правління, весь колектив ПАТ «КВБЗ» сподіваються на подальшу злагоджену і плідну роботу з нашим шановним замовником – Укрзалізницею, а також із партнерами по проєкту - постачальниками матеріалів та комплектуючих.

Ще раз висловлюємо щиру вдячність за те, що договір на постачання 100 вагонів був укладений і почав втілюватися в життя, Президенту України Володимиру Зеленському, Прем’єр-міністру Денису Шмигалю, міністру інфраструктури Олександру Кубракову, голові Полтавської обласної державної адміністрації Олегу Синєгубову, народним депутатам Олексію Мовчану та Юрію Шаповалову, в.о. голови Укрзалізниці Івану Юрику, в.о. члена правління УЗ Олександру Перцовському, директору департаменту внутрішніх і міжнародних пасажирських перевезень УЗ Тарасу Пасічнику, генеральному директору ФРУ Руслану Іллічову, керівникам і працівникам Державного казначейства та іншим людям, які до цього причетні.

Наша довідка

З метою оновлення пасажирського рухомого складу у 2021 році Державним бюджетом України передбачено фінансування закупівлі 100 пасажирських вагонів на суму понад 3 млрд грн (бюджетна програма КПКВК 3101270 «Оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів та модернізація залізничної інфраструктури для розвитку пасажирських перевезень»).

Нарешті доручення Президента України Володимира Зеленського від 6 березня 2020 року щодо забезпечення Міністерством інфраструктури та АТ «Укрзалізниця» закупівлі пасажирських вагонів у ПАТ «КВБЗ» дійшло до логічного запуску та дає надію, що доручення про закупівлю дизель-поїздів також буде виконано.

Уперше за роки незалежності України таку кількість вагонів буде закуплено за кошти державного бюджету. Отримання такого значного за обсягами замовлення є підтвердженням того, що наше підприємство, на якому була створена галузь українського пасажирського вагонобудування, зберегло свій потенціал, готове до реалізації поставлених завдань і взятих на себе зобов’язань. При цьому в Україні будуть створені робочі місця, а залізниця та пасажири отримають сучасні вагони вітчизняного виробництва.

У рамках договору буде складено та поставлено 100 пасажирських вагонів, серед яких зокрема: 51 купейний вагон, 12 вагонів типу СВ, 20 купейних вагонів, обладнаних для перевезення пасажирів з обмеженими фізичними можливостями, а також 17 купейних вагонів для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі та купе начальника поїзда.

За умовами договору першу партію вагонів - 10% від загальної кількості - планується поставити не пізніше ніж за 6 місяців із дня отримання передоплати.

verxnia politsia

verxnia politsia

pidloga

pidloga

sxodinki

sxodinki

tualet

tualet

umivalnik

umivalnik

vishalki

vishalki

 

Прочитано 858 разів