Четвер, 01 липня 2021 09:05

КВБЗ виконує зобов’язання з виготовлення дизель-поїздів

chotiri

chotiri

Кузови вагонів заполонили собою дільниці складання. Їх пофарбовано у синьо-бежевий колір у спеціальному фірмовому стилі, замовленому Укрзалізницею для цієї серії дизель-поїздів. Коли бачиш, як усередині вагонів, у підвагонному просторі, в кабінах машиністів головних вагонів активно й наполегливо працюють люди, то серце радіє.

І чітко усвідомлюєш, що в Україні тільки вони мають таку високу кваліфікацію, уміють виконувати складну й відповідальну роботу зі створення моторвагонного рухомого складу. Тільки на КВБЗ є спеціалісти зі створення такої техніки з високим рівнем локалізації.

Наразі у корпусі пасажирського вагонобудування КВБЗ складають три дизель-поїзди: ДПКР-3-004, -005, -006. Це 9 вагонів: 6 головних (моторних) та 3 проміжні. Кожен із них проходить відповідні етапи необхідних технологічних операцій.

dvi mordi

dvi mordi

Головні вагони дизель-поїздів знаходяться на другому прольоті корпусу пасажирського вагонобудування. Проміжні вагони – на третьому прольоті.

У стадії найактивнішого складання всіх систем – ДПКр-3-004 - «четвірка». Триває монтаж підвагонного обладнання, систем життєзабезпечення, електроніки та автоматики, внутрішніх інтер’єрів.

sxemi dvoe

sxemi dvoe

 Важливо: все більше деталей і комплектуючих виготовляють безпосередньо на заводі. Уперше на цьому дизель-поїзді застосовують деталі інтер’єру виробництва КВБЗ. Це пластикові елементи облицювання салонів.

dva montageri

dva montageri

Для цього на КВБЗ освоєно нову для підприємства технологію виготовлення елементів інтер’єру за допомогою термоформування. Закуплено та встановлено у складально-зварювальному корпусі термоформувальні машини та новітній 5-осьовий фрезерний верстат з ЧПУ, що розташований на меблевій дільниці корпусу пасажирського вагонобудування.

Деталі різноманітної конфігурації доставлено на прольоти, де триває складання, і вони очікують своєї черги, щоб зайняти постійне місце у вагонах. Тут же знаходяться величезні баки для пального, кожен із яких вміщує до тонни дизпалива. Вони теж виготовлені у складально-зварювальному корпусі КВБЗ.

Як розповів нам директор із виробництва та сервісу Тарас Беценко, на складанні працюють три бригади. Спеціалісти кожної відповідають за свої системи. Триває укладання кілометрів дротів, кожен з яких з’єднує механізми і синхронізує роботу дизель-поїзда в цілому.

pid vagonom

pid vagonom

На третьому прольоті, на спеціально обладнаній дільниці, триває складання шаф САУКД – систем автоматичного управління та контролю діагностики. Це мозок дизель-поїзда, місце розміщення основних блоків системи керування та апаратної складової, що забезпечує реалізацію адаптивних алгоритмів роботи всіх систем поїзда. Саме на цій дільниці працюють найбільш кваліфіковані й досвідчені фахівці.

На прольотах чисто, багато сонячного світла. Вагони поки що без візків, на спеціальних високих стапелях, щоб зручно було працювати у підвагонному просторі. Складається враження, що вони парять у повітрі.

vagon i sxodi

vagon i sxodi

На вагонах п’ятого і шостого дизель-поїздів уже розпочато роботи з монтажу і прокладання електричних джгутів і елементів інтер’єру. За кілька місяців ці поїзди також будуть готові до циклу приймально-здавальних і пробігових випробувань. Немає сумніву – КВБЗ виконає свої зобов’язання з виготовлення всіх дизель-поїздів.

Нагадаємо, що під час зустрічі делегації КВБЗ із міністром інфраструктури Олександром Кубраковим, яка відбулася 7 червня поточного року, серед низки питань ішлося також про постачання дизель-поїздів ДПКр-3.

Дизель-поїзди цієї серії створені на КВБЗ за технічними умовами Укрзалізниці. У 2018 році між КВБЗ та УЗ було укладено контракт на постачання шести таких поїздів. Перший поставлено у грудні 2019 року.

Відтоді триває переговорний процес між КВБЗ і УЗ про укладення мирової угоди зі збереженням обсягів закупівлі дизель-поїздів згідно з контрактом.

А поки що ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» виготовляє 5 дизель-поїздів за власні кошти. Безпрецедентний випадок, підприємство йде на великий бізнесовий ризик, розуміючи потребу залізниці у новій техніці та дотримуючись принципу, що укладений контракт має бути виконаний.

Стан їх виробництва наступний:

- другий і третій поїзди виготовлено, вони пройшли необхідні випробування і можуть бути відправлені УЗ, вони знаходиться на заводських коліях;

- завершення складання четвертого поїзда планується в серпні 2021 року.

   - п’ятий і шостий поїзди перебувають на різних стадіях готовності, планується завершити їх складання до кінця 2021 року.

Тобто ПАТ «КВБЗ» підтверджує зроблену раніше заяву: до 30-річчя Незалежності України підприємство готове поставити на адресу Укрзалізниці три нові дизель-поїзди!

Це відповідає й дорученню Президента України Володимира Зеленського, яке він зробив під час робочого візиту в ПАТ «КВБЗ» 6 березня 2020 року. Міністерству інфраструктури і АТ «УЗ» тоді було доручено забезпечити ПАТ «КВБЗ» замовленням на закупівлю 90 пасажирських вагонів і 3 дизель-поїздів.

Прочитано 766 разів