Середа, 30 червня 2021 14:16

Недоговірна ціна на газ, або Шанси зриву опалювального сезону на Раківці зростають

AN1A0770

AN1A0770

Якось дуже швидко пролітають літні дні, завтра вже липень. Не встигнемо озирнутися, як на порозі опиниться осінь. Тому вже зараз маємо максимально турбуватися про те, щоб зустріти перші холоди у повній готовності.

Судячи з аж занадто міцного гордієвого вузла, що ніяк не вдається розв’язати Крюківському вагонобудівному заводу і міській владі, ризик зриву опалювального сезону 2020-2021 років на Раківці стрімко зростає. КВБЗ, який із року в рік добросовісно надає населенню мікрорайону послуги з опалення та гарячого водопостачання, кредитуючи міське комунальне підприємство, уже втомився вимагати повернення боргів, сума яких станом на 16 червня досягла 42,012 млн грн.

Графіки погашення заборгованості КП «Теплоенерго» хронічно не виконуються, домовленості заводу з міськими чиновниками, досягнуті, зокрема під час останньої квітневої зустрічі, також забуті. До того ж до цих проблем додаються нові. Через припинення дії постанови Кабінету Міністрів України №867 від 19.10.2018 г. «Положення про покладання спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу ...» НАК «Нафтогаз України» переклала функцію реалізації природного газу для побутових потреб на своє дочірнє підприємство – ТОВ «Газопостачальна компанія « Нафтогаз Трейдинг».

Останнє, в свою чергу, підготувало і спрямпувало проєкт договору про постачання природного газу виробникам теплової енергії - ПАТ «КВБЗ», ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ» і КП «Теплоенерго». Його повинні розглянути і затвердити на сесії Кременчуцької міської ради 30 червня цього року.

Керівництво Крюківського вагонобудівного заводу уважно вивчило цей документ і дійшло висновку, що прописані в ньому умови неприйнятні для підприємства. Тому голова правління Максим Крамаренко направив на ім'я мера міста Віталія Малецького офіційного листа з проханням переглянути та детально проаналізувати цей договір до його розгляду на сесії, в якому окреслив вагомі аргументи щодо цього.

Вони наступні

1.     Ціна газу на виробництво теплової енергії для населення, передбачена в договорі, становить 7583,89 грн з ПДВ і транспортуванням, а ціна природного газу для виробництва теплової енергії для потреб бюджетних та інших організацій - 12121,38 грн.

2.     Договір передбачає передоплату вартості спожитого газу і штрафні санкції за порушення термінів її внесення.

3.     Прописано також безакцептне списання банком коштів з рахунків підприємств, якщо вони заборгували за спожитий природний газ при цьому споживач зобов'язується скласти відповідний договір із банком.

4.     Підписуючи цей договір, підприємство зобов'язується купувати газ і для власних потреб виключно у цього постачальника. А згідно з умовами договору, блакитне паливо для КВБЗ буде продаватися за високою ціною.

І це лише частина, м'яко кажучи, драконівських умов договору, які негативно вплинуть на операційну діяльність підприємства. Тому завод, у свою чергу, буде змушений змінити умови договору з КП «Теплоенерго» відповідно до тих, які пропонує йому ТОВ «Газопостачальна компанія« Нафтогаз Трейдинг» як у контексті умов оплати, штрафних санкцій, так і інших питань.

А поки сторони намагаються зрозуміти одна одну, домовитися про взаємовигідну ціну на газ і досягти консенсусу з низки інших питань, час стрімко спливає. КВБЗ від боржника грошей не отримує, відповідно, через відсутність коштів котел на заводській ТЕЦ не ремонтується. З будівництвом котелень на Раківці міська влада особливо не поспішає, отже, ймовірність своєчасного початку опалювального сезону на Раківці стає все більш ілюзорною.

Прикро, що в нашому зовні процвітаючому місті все ще є проблеми, що аж ніяк не сприяють зміцненню його іміджу.

Прочитано 377 разів