П'ятниця, 25 червня 2021 15:17

Укрзалізниця та КВБЗ підписали угоду на постачання 100 пасажирських вагонів

usi pidpisuyut

usi pidpisuyut

25 червня 2021 року АТ «Укрзалізниця» та ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» підписали угоду № 431/2021-ЦЮ на постачання 100 пасажирських вагонів. Уперше в історії України таку кількість вагонів буде закуплено за кошти державного бюджету.

Можна сказати, доручення Президента України Володимира Зеленського, яке він зробив під час перебування на КВБЗ 6 березня 2020 року, починає виконуватися. Угода передбачає постачання вагонів у 2021-2022 роках.

Це другий за обсягом контракт з Укрзалізницею на постачання пасажирських вагонів виробництва КВБЗ. Найбільший – на 112 вагонів - був укладений у березні 2008 року. Значний, третій за обсягом, був підписаний у 2018 році.

s Pasichnikom

s Pasichnikom

В.о. голови правління Укрзалізниці Іван Юрик у повідомленні про подію на своїй сторінці у Фейсбуці підкреслив: «Що важливо для нас? Два аспекти:

- вагони українського виробництва. Ми підтримаємо українське машинобудування та економіку;

- у розробці технічної документації враховано побажання пасажирів, а отже, на виході матимемо сучасні вагони, в яких для комфорту пасажирів все буде передбачено до дрібниць. Перша партія - вже цього року. Чекаємо!»

vagons

vagons

В рамках контракту КВБЗ має скласти і поставити «Укрзалізниці» 51 купейний вагон, 12 вагонів СВ, 20 купейних вагонів, обладнаних для перевезення пасажирів з обмеженими фізичними можливостями, а також 17 купейних вагонів для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі та купе начальника поїзда.

foto23333

foto23333

На Крюківському вагонобудівному сприйняли цю позитивну новину із задоволенням і готовністю виконати замовлення згідно з контрактом. До того ж Укрзалізниця 23 червня поточного року анонсувала таке повідомлення: у 2021-2023 роках з Державного бюджету України може бути виділено 40,4 млрд грн на оновлення пасажирського рухомого складу. Нещодавно Антимонопольний комітет визнав, що виділення зазначених коштів - це допустима державна допомога Укрзалізниці. Це вселяє надію на подальшу плідну співпрацю.

Голова наглядової ради ПАТ «КВБЗ» Володимир Приходько у свою чергу підкреслив: «Отримання такого значного за обсягами замовлення підтверджує, що підприємство, на якому створена галузь українського пасажирського вагонобудування, зберегло свій потенціал, готове до реалізації поставлених завдань і взятих на себе зобов’язань.

Найближчим часом КВБЗ готовий представити на науково-технічну раду Укрзалізниці нові перспективні моделі пасажирського рухомого складу: вагони локомотивної тяги, швидкісні електропоїзди, що йдуть на зміну поїздам серії ЕКр1, приміські електропоїзди, дизель-поїзди. Сподіваємося, що Укрзалізниця поновить роботу науково-технічної ради, яка протягом останніх трьох років практично не розглядала цих надважливих питань».

train listia

train listia

Він також додав: «Значна заслуга у тому, що підписання контракту відбулося, належить голові правління – директору КВБЗ Максиму Крамаренку та очолюваній ним команді». Вітаємо всіх причетних з цією подією!

Від наглядової ради, правління, всього колективу ПАТ «КВБЗ» висловлюємо щиру вдячність за допомогу, розуміння, увагу Президенту України Володимиру Зеленському, Прем’єр-міністру Денису Шмигалю, міністру інфраструктури Олександру Кубракову, голові Полтавської обласної державної адміністрації Олегу Синєгубову, народним депутатам Олексію Мовчану та Юрію Шаповалову, в.о. голови Укрзалізниці Івану Юрику, в.о. члена правління УЗ Олександру Перцовському, директору департаменту внутрішніх і міжнародних пасажирських перевезень УЗ Тарасу Пасічнику.

Прочитано 787 разів