Четвер, 03 червня 2021 13:57

Олександр Пьоришкін на зустрічі з губернатором запропонував шляхи поліпшення ситуації у вагонобудуванні

screenshot 31 18

screenshot 31 18

Сьогодні, 3 червня, губернатор Полтавщини Олег Синегубов зустрівся з керівниками промислових підприємств області. На засіданні першим він надав слово директору департаменту корпоративного управління Крюківського вагонобудівного заводу Олександру Пьоришкіну.

Олександр Геннадійович зокрема сказав, що звучить багато красивих виступів із різних трибун, але до реальних кроків справа не доходить. 10 років тому в Україні було 18 підприємств вагонобудування, а сьогодні залишилося 2-3. На скільки вистачить запасу міцності, сказати складно.

За минулий рік випуск продукції зменшився в 3 рази. У цьому році виготовлено 586 вантажних вагонів в цілому по Україні, а в 2011-ому - 10 тисяч тільки на КВБЗ. Ситуація в галузі критична.

Він нагадав, що рік тому Президент України Володимир Зеленський був на КВБЗ і дав вказівку закупити в Кременчуці 90 пасажирських вагонів і три дизель-поїзди. Однак ні в 2020-му, ні 2021 роках закупівлі не проведено. На початку року був тендер на пасажирські вагони, які планувалося закупити за бюджетні гроші, але в результаті він не відбувся. Тепер необхідно провести переговорну процедуру і почати поставки в цьому році.

Ситуація по дизель-поїздах: за контрактом планувалося поставити 6 одиниць. Один був поставлений в 2019 році. Сьогодні другий і третій склади виготовлені, знаходяться на заводі, можуть бути передані УЗ. До 30-річчя Незалежності України - 24 серпня - планується закінчити складання четвертого поїзда. Але при цьому Укрзалізниця мирову угоду з КВБЗ досі не підписала, а до фінплану включено закупівлю в цьому році тільки 2 дизель-поїздів.

Він також звернув увагу, що з огляду на недостатнє завантаження, впала зарплата працівників КВБЗ, зменшилися відрахування до бюджетів усіх рівнів. Йде відтік кваліфікованих кадрів.

Олександр Пьоришкін вніс пропозиції щодо поліпшення ситуації:

- виконати завдання, поставлені Президентом України - закупити 100 пасажирських вагонів, підписати мирову угоду по дизель-поїздах і поставити їх;

- припинити ввезення рухомого складу з вичерпаним терміном служби з РФ;

- впровадити середньострокове планування (хоча б на три роки) на закупівлю рухомого складу;

- спланувати оновлення залізничного сектора: скласти план закупівель вантажних вагонів в кількості 12-15 тис. щороку і графік списання старих вагонів;

- зобов’язати при поставках в Україну залізничної продукції за імпортом забезпечити локалізацію не менше 30%.

Губернатор Олег Синегубов заявив, що ініціюватиме зустріч з новим міністром Мінінфраструктури з усіх проблемних для КВБЗ питань. Він підкреслив, що зустрічі з міністром інфраструктури та керівництвом Укрзалізниці - це першочерговий крок, який вони повинні зробити разом з КВБЗ.

Прочитано 376 разів