Вівторок, 25 травня 2021 12:44

Тема переговорів КВБЗ із мерією Кременчука – повернення боргів

Rakivka

Rakivka
Сьогодні на засіданні Кременчуцької міської ради депутат Олександр Нікіфоров оприлюднив депутатський запит, який стосується погашення боргів КП «Теплоенерго» перед Крюківським вагонобудівним заводом за спожиті тепло і гарячу воду. Депутати це звернення підтримали.

Як відомо, 30 квітня на теплогенеруючому обладнанні теплоелектроцеху ПАТ «КВБЗ» сталася аварія: вийшов із ладу пароперегрівач на котлі Е-10. Раківка достроково залишилася без гарячої води. Щоправда, її й так планували відключити з 5 травня по 30 вересня. На довгих 5 місяців. У інших мікрорайонах Кременчука планове відключення триває місяць. На Раківці – майже півроку.

Місто відзвітувало про успішне закінчення опалювального сезону. Тільки чи можна вважати таке господарювання успішним, якщо борг за постачання тепла і гарячої води перед КВБЗ залишається стабільно багатомільйонним і має тенденцію до збільшення? Для порівняння: станом на 1 травня 2020 року він становив 33,7 млн грн. До 1 травня 2021 року зріс до 52,5 млн грн, на 20 травня 2021 року складав 47,62 млн грн.

Із початку 2021 року керівники КВБЗ ініціювали і провели 6 зустрічей з очільниками міста, керівниками УЖКГ та КП «Теплоенерго». Тема переговорів – повернення боргів. Проблема, яка тягнеться роками, десятиріччями. Й у міської влади вже кількох каденцій не вистачає мужності її розв’язати.

pppppppprrrrrr

pppppppprrrrrr

КВБЗ – організація, що згідно з укладеним договором надала послуги з теплопостачання, заплативши за витрачений газ власними обіговими коштами. Справа в тому, що грошей цих стає все менше, адже через низку об’єктивних причин падають обсяги виробництва, за результатами першого кварталу завод має 72 млн грн збитків. І неповернений борг за тепло 47,62 млн. Як вам цифри? Чи можна говорити за таких обставин, що все добре?

У мерії та Теплоенерго – мабуть, так. А на заводі – не дуже. Кременчуцька преса вже називає КВБЗ найбільш нестабільно працюючим підприємством у місті. І якщо в інших містах мери разом із директорами заводів шукають та вибивають замовлення, щоб люди працювали, сплачували податки до місцевого бюджету, то у нас із точністю до нав­паки. Маючи борг за отримані послуги перед трудовим колективом КВБЗ, мерія продовжує витрачати чималі суми на квіти та кущі.

Через таку багатомільйонну дебіторську заборгованість КВБЗ не може в повному обсязі розрахуватися з Нафтогазом України. Маємо борг 43 млн та штрафні санкції. Згідно із законом, перевиставили їх Теплоенерго. Суд прийняв рішення на користь КВБЗ. Тож місто не просто не повертає наявні борги, а такою своєю поведінкою збільшує їх суми.

Найнеприємніше те, що новий опалювальний сезон на Раківці під великим питанням. По-перше, потрібно ремонтувати котли і готувати їх до зими. Коштів немає. По-друге, згідно з проєктом, строк здачі нової котельні, яка зводиться на Раківці, – тільки через три роки. По-третє, Нафтогаз переходить із післяоплати за газ на передоплату.

Тож куди веде нас доблесна міська влада? До точки неповернення? До знищення системи опалення у цілому великому мікрорайоні з багатоквартирними будинками? До соціального вибуху? Чекаємо відповіді на запитання.

Прочитано 384 разів