Субота, 21 вересня 2019 13:11

Крюківський вагонобудівний святкує ювілей. День перший

20 вересня тривали заходи зі святування 150-річчя Крюківського вагонобудівного заводу. Цього дня на підприємство прибули гості з далекого і ближнього зарубіжжя, з різних міст України та Кременчука, Полтави. Іх радо приймали голова наглядової ради Володимир Приходько, голова та члени правління, директори за напрямами, працівники колективів.

Звісно, гості привезли подарунки, а господарі у відповідь теж презентували сувеніри з ювілейною символікою, книги про підприємство. Як ви вже знаєте, якраз напередодні 150-річчя вийшла чергова книга про КВБЗ «Хай летять країною поїзди. Крюківський вагонобудівний завод на новому етапі 150-річної історії», а також «Кременчук – улюблене місто», створена міськими музейниками за підтримки меценатів.

150 let 20 09 2

150 let 20 09 2

150 let 20 09 4

150 let 20 09 4

150 let 20 09 3

150 let 20 09 3

Гості оглянули виставки вантажних і пасажирських вагонів, розгорнуті на території заводу, відвідали виробничі цехи. Тривали не лише теплі зустрічі, а й ділові переговори.

Інженерні служби цього дня проводили науково-технічну конференцію, на яку прибули науковці, що працюють у галузі залізничного транспорту з Харкова, Дніпра, Кременчука. Вони обговорювали створення на КВБЗ моторвагонного рухомого складу, тобто йшла мова про наші поїзди, про їх експлуатацію, гарантійне і сервісне обслуговування.

150 let 20 09 16

150 let 20 09 16

На заводі працювала знімальна група Громадського телебачення Кременчука. Ми побували у кабінетах та переговорних кімнатах, де тривали зустрічі, а також у корпусах пасажирського та вантажного вагонобудування. Там люди трудилися у звичайному робочому ритмі. Але, відірвавшись на кілька хвилин, від роботи, давали інтерв’ю. А запитання цього дня ми ставили всім одне: «Яку роль у вашому житті відіграв Крюківський вагонобудівний завод?» Люди говорили про своє життя, про підприємство, на якому працюють нерідко цілими родинами.

Це інтерв’ю тривало онлайн весь день. Бо воно продовжилося вже у прямому ефірі (!) у міському палаці культури, куди гості, працівники, котрі їх супроводжували, а також велика когорта вагонобудівників, ветеранів підприємства зібралися о 17 годині на урочистий вечір. У фойє панувала тепла атмосфера дружніх зустрічей, спілкування, спогадів.

150 let 20 09 8

150 let 20 09 8

 Розпочалася урочиста частина. Першим вітав гостей і колектив голова наглядової ради Володимир Приходько. Він говорив коротко і ємко: «Історія Крюківського вагонобудівного йде через три століття, дві світові війни, чотири революції та інші соціальні потрясіння». Згадав як вагонні майстерні стали у 1930 році заводом, говорив про ополченців із числа заводчан, які у 1941-ому прийняли першими удар ворога. А після війни відновили, відбудували завод, щоб випускати вагони та переправно-десантну техніку. З перших років незалежності України взялися за освоєння рейкового транспорту соціального призначення від серійних пасажирських вагонів до електропоїздів, поїздів метро. «Отже, ми вміємо все, - підсумував Володимир Іванович. – Колектив здатний вирішувати будь-які завдання. Я переконаний, що Крюківський вагонобудівний завод – підприємство майбутнього, підприємство світового співтовариства траспорного машинобудування. Він гідний цієї долі». Володимир Приходько вітав заводчан усіх поколінь, побажав добра, миру, здоров’я, успіхів, удачі.

Відбулася церемонія виготовлення сувенірної ювілейної монети із символікою 150-річчя. Коваль термічного цеху Устим Рябенький передав перший екземпляр Володимиру Приходьку. Сувенірні монети будуть виготовляти учасники святкування на заводі 21 вересня.

150 let 20 09 10

150 let 20 09 10

Урочистим і зворушливим було нагородження інженера Бориса Радіонова заводською медаллю з присвоєння звання «Почесний вагонобудівник». Кадри фільму розповіли про його життя і трудовий шлях.

Прозвучало зі сцени і привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, надіслане колективу ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод». У ньому зокрема зазначено: «Створене як вагоноремонтні майстерні, ваше підприємство на сьогодні стало одним з найпотужніших у галузі транспортного вагонобудування України. Завдяки вашим досягнення не лише зростає конкурентоспроможність та інвестиційний потенціал вашого рідного міста й Полтавського регіону, а й зміцньється економіка всієї України.

Бажаю і надалі розробляти далекосяжні та амбітні проекти, розвивати одне з найстаріших за вііком і найсучасніших за рівнем технологій та управлінських інновацій підприємство, виводячи вітчизняну машинобудівну галузь на світові ринки».

Виступили в.о. голови облдержадмінінстрації Олег Пругло, голова міста Кременчука Віталій Малецький, голова спілки промисловців та підприємців Анатолій Кінах, інші гості. Вони вітали колектив та вручили працівникам заводу відзнаки.

150 let 20 09 9

150 let 20 09 9

150 let 20 09 11

150 let 20 09 11

Тривав концерт. Виступали ветерани сцени, які у складі колективу «Чисті джерела» достойно несуть традиції заводської художньої самодіяльності, а також учасники клубу бального танцю «Айстра», кращі колективи Кременчука. Перша частина вечора закінчилася прем’єрою пісні «Ювілейний марш».

150 let 20 09 14

150 let 20 09 14

150 let 20 09 13

150 let 20 09 13

Трансляцію ви можете подивитися на Ютубі за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=SNRW5zJIYnQ&feature=share&fbclid=IwAR3FFNoZyW9zdEl83ngfAfSuKX7qBgLRe6TkODWyyo75ZTZPPJqVkNTAbiw
Або ж набравши назву: 150 років Крюківському вагонобудівному заводу - Громадське.Кременчук

У другій частині сцену зайняв симфонічний оркестр Полтавської обласної філармонії. І порадував глядачів живою музикою: популярна класика, виступи солістів-вокалістів та музикантів.

Святкування ювілею КВБЗ продовжується 21 вересня. Завод відчиняє ворота для всіх кременчужан та гостей міста – день відкритих дверей.

Прочитано 2123 разів