Середа, 13 березня 2019 09:59

КВБЗ розширив лінійку вагонів-хоперів двома новими моделями зерновозів

Крюківський вагонобудівний завод отримав дозвіл на виробництво нових версій вагона для перевезення зерна – моделі 19-7053-03 вантажопідйомністю 71 тонна з осьовим навантаженням 23,5 тонни на вісь та моделі 19-7053-04 вантажопідйомністю 76,5 тонни з навантаженням 25 тонн на вісь.

Такий вердикт ухвалила міжвідомча комісія, яка працювала минулого тижня на підприємстві. Згідно з ним конструкторській документації на нові вагони присвоєно відповідні індекси. А підприємство отримало право на серійне виробництво вагонів мод. 19-7053-03 та виготовлення установчої партії зерновозів мод. 19-7053-04 у кількості 2000 штук. Об’єм кузова в обох моделях дорівнює 124 куб. метри. Вагони обладнані візками моделей 18-7055 та 18-7033 відповідно, що також створені й виготовлені на КВБЗ.

Комісія рекомендувала ПАТ «КВБЗ» здійснити  комплекс робіт із сертифікації обох нових вагонів, провести підконтрольну експлуатацію вагона моделі 19-7053-04 та реалізувати представлені дослідні зразки.

Протягом останніх 15 років у акціонерному товаристві було створено і поставлено на серійне виробництво низку вантажних вагонів-хоперів з краплеподібною формою кузова для перевезення зерна, мінеральних добрив та інших сипких вантажів. Вони різняться конструкцією, спеціалізацією, об’ємами кузовів, типами розвантажувальних пристроїв, візками та осьовим навантаженням.

Першою моделлю сімейства вагонів-хоперів із гравітаційним розвантаженням у міжрейковий простір через шиберні пристрої був вагон для зерна моделі 19-7016 вантажопідйомністю 70,2 т і об’ємом кузова 108 куб. метрів. Серійно його розпочали виготовляти у 2004 році. Форма конструкції кузова цього вагона не мала каркасних деталей, що дозволило зменшити номенклатуру вузлів та деталей. Гладка поверхня кузова забезпечила їх швидке гравітаційне розвантаження. Зокрема й таких продуктів, що злежуються, наприклад, мінеральних добрив. На відміну від вагонів інших виробників, у крюківських під час розвантаження не залишається решток сипкого вантажу, а сам процес триває протягом 5-10 хвилин. У процесі тривалої експлуатації наші вагони для зерна та мінеральних добрив довели, що вони відповідають усім вимогам, необхідним для здійснення перевезень. Ці переваги відзначили зокрема фахівці ТОВ «Бєларуськалій», яке використовує вагони для перевезення мінеральних добрив мод. 19-7017 та 19-7017-01.

На сьогодні сімейство крюківських вагонів-хоперів представлене 11 моделями. Завод розширив його ще двома новими представниками модельного ряду. Вони призначені для перевезення зерна та інших сипких продуктів, що потребують захисту від атмосферних опадів, мережею залізничного простору 1520.

Конструкторська документація на них успішно пройшла метрологічну експертизу. Технічні розрахунки конструкцій обох вагонів відповідають вимогам чинної нормативної документації. Результати проведених патентних досліджень свідчать про чистоту та незалежність технічних рішень даних виробів від прав на об’єкти промислової власності в Україні та Російській Федерації, що охороняються відповідними законами.

Дослідні зразки обох вагонів виготовили у складально-зварювального корпусі й передали для здійснення випробувань Випробувальному центру «Український науково-дослідний інститут вагонобудування». Їх результати разом із іншими висновками експертів та конструкторською документацією на вироби розглянули члени міжвідомчої комісій й винесли свій схвальний вердикт. Тож ми вітаємо наших розробників і бажаємо успішної долі їх новим виробам.

Прочитано 1336 разів